Weboldalunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználási élményt nyújtsa.
Menü

Szivárványpeca játékszabály

Szivárványpeca

 

 

A játékhoz elsőként kihelyezzük a halacskákat a játéktéren. Ezután felvesszük a kezünkre a mágneses tappancsokat. A kisfilmen jól látható az alkalmazása.

A játéktér lehet asztal, de legmegfelelőbb számunkra a szőnyeg, ahol körbe- körbe futkározva, különböző ugrásokkal, vagy utánzó mozgásokkal (pók, rák, medvejárás, sánta róka ,nyuszi ugrás) haladva játszunk.

4 nehézségi szinten tudunk játszani. Minimum 2-en,maximum 6-an lehet részt venni a játékban.

 

A játékvezető megadja, milyen mozgásformával fussunk, haladjunk körbe-körbe ( kb 2 kört teszünk meg), majd dobás következik! Ilyenkor " pecázgatjuk" a halacskákat a kézre helyezett mágneses tappancsokkal!

A játék folyamatosan bonyolítható, csak a kreativitásunk szabhat határt. Amennyiben a gyermek képességeinek fejlesztése a cél, lassan, türelmesen haladva kezdjük emelni a nehézségi szinteket!

Változtathatjuk a mozgásmintákat, a kézről a tappancsokat áthelyezhetjük menet közben lábra is, majd újra visszarakhatjuk, ha kellően elfáradtak a pók/ rák / sánta róka járásokban a gyerekek. Cél: minél több halacskát „kipecázni”, összegyűjteni!

 

1. szint: csak Szineket vagy formákat keresgetünk a kidobott kockákon fellelhető színek / ábrák megkeresése (kipecázása) történik nagymozgások közben. A játékosok gyűjtögetik a halacskákat, az győz, aki a legtöbbet birtokolja.

 

2. szint: Két kockát dobunk ki együtt. Az egyik kocka a szint jelöli ki, a másik a kiválasztandó formát!

 

Itt már a két agyfélteke harmonikus információ feldolgozására van szükségünk (ezt fejlesztjük) hogy sikeresen tudjunk az egyetlen megoldást jelentő halacskát kivenni pl. sárga színű trapézt kell " kipecázni" a mágneses tappanccsal. Logikai gondolkodást igényel ez a szint, mert az egyik kockán a szín látható (sárga)négyzet alakzatban, a másik kockán a geometriai forma( trapéz) egy olyan színben (barna) ami nincs a halacskákon.

 

3. szint: Két kockát dobunk ki együtt. Az egyik kocka a szint jelöli ki, a másikon 5 elem található, de a 6. hiányzik Ez az okos kocka.(.6 darab geometriai forma van jelen a halacskákon ugyanis) a hiányzó formát kell az adott szinnel párosítani és " kipecázni" Egy lehetséges megoldás van!

 

4. szint: Két kockát dobunk ki együtt. Az egyiken a szín látható, a másikon 5 zavaró forma között megbújik egy valóságos forma is. Ez az IQ kocka. Ezt kell megtalálni és " kipecázni" az adott színnel párosítva.

 

Ha valaki hibázik, az általa már összegyűjtött halacskákból egyet vissza kell, hogy adjon,a játéktérre visszahelyezve. A játékban az győz, aki a legtöbb halacskát megszerezte.

Jó szórakozást!